Kultūras mantojums digitāli pieejams ikvienam: pirmā reģionālā Digitālās bibliotēkas atklāšana Kuldīgā
9. novembrī Kuldīgas Mākslas namā ar pirmo pasākumu Kuldīgā tika aizsākts Digitālās bibliotēkas atklāšanas pasākumu cikls Latvijas reģionos. Digitālā bibliotēka (www.digitalabiblioteka.lv) ir nozīmīgs posms kultūras un zinātnes mantojuma pieejamības uzlabošanā, piedāvājot jaunu iespēju iepazīt daudzveidīgus digitālos resursus.
Atklāšanas pasākumā uzstājās Digitālās bibliotēkas veidotāji no Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Kultūras informācijas sistēmu centra un Kultūras mantojuma pārvaldes. Papildus šiem organizāciju pārstāvjiem piedalījās arī Kuldīgas Galvenās bibliotēkas un Kurzemes Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes pārstāves. Pasākuma noslēgumā norisinājās paneļdiskusija, kurā dalībnieki apmainījās ar viedokļiem un diskutēja par Digitālās bibliotēkas attīstības nākotni un nozīmi kultūras mantojuma saglabāšanā un pieejamībā plašākai sabiedrībai.
Digitālajā bibliotēkā pašlaik ir pieejami vairāk nekā 3,8 miljoni digitālo vienību no vairāk kā 500 dažādām Latvijas un ārvalstu partneru kolekcijām. Tajā ietilpst arī Latvijas Nacionālā arhīva kolekcija, kam ir vairāk nekā 22 miljonus saglabāto materiālu, bet to, kas nonāks Digitālās bibliotēkas kolekcijā noteiks tieši tās lietotāji pēc savām interesēm.
Digitālā bibliotēka darbību sāka 2023. gada 26. oktobrī un jau ir piesaistījusi gan vietējo, gan starptautisko sabiedrību interesi. Tā tika veidota septiņus gadus un tagad tā ir vieta, kur saplūst kultūras un zinātnes mantojums, stāsti un cilvēki. Digitālā bibliotēka nodrošina plašu piekļuvi materiāliem no dažādām vietām un piedāvā iespēju iepazīt Latvijas bagāto vēsturi un kultūras daudzveidību. Latvijas Nacionālā bibliotēka akcentē Digitālās bibliotēkas potenciālu – ne tikai piedāvāt sabiedrībai vērtīgus resursus, bet arī kļūt par drošu vietu materiāliem, kuriem varētu draudēt zaudējums, garantējot to pieejamību nākamajām paaudzēm.