AktualitātesKultūra

Iepazīstina ar pašvaldības paveikto nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā

Piektdien, 11. augstā plkst. 10:00, Alsungas kultūras namā notiks starptautiska konference “UNESCO atzīta Eiropas nemateriālā kultūras mantojuma labās prakses piemēri,” kuru rīko biedrība “Etniskās kultūras centrs “Suiti”,’ īstenojot Erasmus+ programmas Stratēģisko partnerību projektu “UNESCO kultūrtelpu tīkls.”

Konferences mērķis ir dalīties ar Eiropas labās prakses piemēriem nemateriālā kultūras mantojuma jomā, kā arī diskutēt par starpvalstu sadarbību nozīmi kultūras mantojuma saglabāšanā. Tajā piedalīsies partneri no Latvijas, Igaunijas, Gruzijas, Ziemeļmaķedonijas, Horvātijas, Itālijas, Portugāles, kā arī viesi no Skandināvijas valstīm – nevalstisko organizāciju pārstāvji Ziemeļvalstu-Baltijas valstu sadarbības tīkla ietvaros.

Ceturtdien, 10. augustā, konferences dalībnieki viesojās Kuldīgas novada pašvaldībā, lai iepazītos ar paveikto kultūras mantojuma saglabāšanā.

Biedrība “Etniskās kultūras centrs “Suiti”” īsteno Erasmus plus programmas projektu “UNESCO kultūrtelpu tīkls”. Projekta partneri ir astoņas pieredzējušas organizācijas no septiņām Eiropas valstīm: Latvija (Biedrība “Etniskās kultūras centrs “Suiti””, projekta vadošais partneris), Igaunija (Biedrība “Kihnu kultūrtelpa” un biedrība “Setu tūrisms”), Ziemeļmaķedonijas Republika (Maķedonijas tradicionālās mūzikas starptautiskās padomes nacionālā komisija), Gruzija (Gruzīnu mākslas un kultūras centrs), Itālija (Sardīnijas sala, Kaljāri universitāte), Horvātija (Gačko publiskā kultūras iestāde Otočač), Portugāle (Idanjas-a-Novas pašvaldība). Visi partneri, kas pārstāv dažādas UNESCO atzītas, kultūras vērtības, ir izveidojuši sadarbības tīklu ar daudzu saistīto partneru atbalstu, lai kopā, daloties dažādu valstu pieredzē, iegūtu jaunas metodes un pieeju darbam ar UNESCO iekļauto vērtību praktizētājiem.

Galvenais projekta mērķis tiks sasniegts ar dažādu aktivitāšu palīdzību. Lai dalītos ar metodēm, pieejām un labās prakses piemēriem starp partnerorganizācijām un valstīm, projekts īstenojis septiņus īstermiņa kopīgus personāla apmācību pasākumus visās partneru valstīs ar daudzveidīgu apmācību programmu, kā arī papildus izveidos informatīvi izglītojošus materiālus mērķgrupām – tradīciju praktizētājiem. Projekta noslēgumā – 11. augustā, dalībvalstīs tiksies starptautiskā konferencē Alsungā.