Kuldīgas Digitālo Inovāciju centrs 5G Techritory pasākumā Rīgā prezentē Kuldīgas UNESCO objektus Metaversā
30. oktobrī Rīgā norisinājās jau septītais starptautiskais tehnoloģiju forums 5G Techritory, kurā piedalījās arī Kuldīgas Digitālo Inovāciju centra (DIC) pārstāvji Artis Gustovskis un Toms Girvaitis. Pasākuma ietvaros viņi prezentēja unikālu projektu – kopīgi ar ASV tehnoloģiju uzņēmumu XR Masters izveidotos Kuldīgas UNESCO mantojuma objektus Papildinātās Realitātes (AR) veidā, kā arī parakstīja divus starptautiskās sadarbības dokumentus digitālo tehnoloģiju jomā.
Jaunā risinājuma mērķis ir sniegt lietotājiem iespēju iepazīt Kuldīgas vēsturiskos artefaktus un objektus, kas ir daļa no UNESCO pasaules mantojuma, izmantojot Papildinātās Realitātes tehnoloģiju ievietojot tos Metaversa vidē. Šī tehnoloģija ļauj apmeklētājiem piedzīvot trīs dimensiju objektus un un citus risinājumus, kas sniedz pilnīgāku klātbūtnes sajūtu, neatkarīgi no viņu atrašanās vietas.
Pasākuma ietvaros Kuldīgas DIC pārstāvji iepazīstināja ar šo tehnoloģisko inovāciju, uzsverot tās nozīmi kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un pieejamību plašākai auditorijai. Tāpat tika uzsvērta projekta starptautiskā nozīme, sadarbojoties ar XR Masters, kuri ir līderi imersīvo tehnoloģiju risinājumu izstrādē un meklē partnerus, kuri ir gatavi pārbaudīt šos risinājumus savienojot reālo vidi ar papildināto realitāti.
Kuldīgas UNESCO artefakti un objekti izveidoti kopīgi ar Kuldīgas novada muzeja speciālistiem un bija apskatāmi visiem apmeklētājiem foruma 5G Techritory laikā Atta centrā, Rīgā. Pirmajā dienā Kuldīgas UNESCO risinājumus testēja arī VARAM ministre Inga Bērziņa, 5G Techritory vadītājs Neils Kalniņš, kā arī amerikāņu uzņēmuma XR Masters pārstāvji Marios Nicolaou un Ali Hantāls.
Kuldīgas Digitālo inovāciju centra direktors Artis Gustovskis foruma 5G Techritory divu dienu laikā parakstīja divus starptautiskus sadarbības dokumentus Kuldīgai, – Memorandu par Eiropas Metapilsētu savstarpējo sadarbību, kurā bez Kuldīgas no Latvijas piedalās arī Rīgas, Liepājas un Valmieras pašvaldības, kā arī otru dokumentu,- Deklarāciju par Kuldīgas iestāšanos Eiropas Komisijas iniciatīvā Living-in.EU, kas paredz kopīgi ar citiem digitālo inovāciju centriem Eiropā attīstīt ilgtspējīgu digitālo pārveidi Eiropas Savienības viedpilsētās. Šī iniciatīva ļauj pielietot digitālo prasmju rīkus iedzīvotāju apmācībām un jebkuras pašvaldības digitālās attīstības pašnovērtējuma rīkus.