Aktualitātes
Kuldīgas pilsēta pošas pavasarim
Līdz ar meteoroloģiskā pavasara iestāšanos, sākti arī pilsētas sakopšanas darbi – tiek griezti krūmi, noņemti ceļu apaugumi, smilšu sanesumi un labotas bedres. Drīzumā, ja laikapstākļi būs labvēlīgi, puķu kastēs un rotācijas apļos tiks stādītas atraitnītes.
Zaļumsaimniecības speciālistiem pavasara darbi sākušies ar nolūzušo un bīstamo zaru izzāģēšanu kokiem un krūmiem tajos ceļu krustojumos, kur autovadītāji nepārredz satiksmi. No krūmu zariem iztīrīti grāvji.
Stacijas, Krasta, Smilšu, Pētera ielā noņemti apaugumi un sakoptas SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” (KKP) pārraudzībā esošās ietves. Savukārt no nogulsnēm un smiltīm, kas sakrājušās ziemas periodā, brauktuves un platās ietves attīra ar tehnikas palīdzību – Vili, Valliju un Tvisteru. Darbi uzsākti Ventspils ielā un turpina virzīties uz pilsētas centru. Primāri tiek notīrīts pirmais smilšu un nogulšņu slānis, lai, ielām nožūstot, varam uzsākt un nodrošināt ikdienas uzkopšanu. Ielu un trotuāru tīrīšana notiek pakāpeniski, prioritārā secībā. Kuldīgā kopumā ir 185 ielas ar kopgarumu 80,873 km.
Bedrīšu labošanas darbus veic praktiski visu gadu, taču kā ierasts, visvairāk darbu ceļu uzturēšanā ir pavasarī. Šī ziema bija ceļiem nelabvēlīga biežās temperatūras maiņas dēļ. Ielas, kurās satiksme ir intensīva, bedres ar auksto asfaltu tika labotas teju katru nedēļu. KKP ceļu meistars Māris Lagzdiņš pastāstīja: “Ceļu un ielu bedrīšu remontam vēsos laika apstākļos – ziemā, pavasarī, rudenī – izmantojam “Bitumaks”, kas ir frakcionētu šķembu un speciāli sagatavotas bitumena saistvielas maisījums. Šis maisījums ir gatavs iestrādei aukstā veidā un tūlīt pēc iestrādes ir atjaunojama transporta kustība.”
Greiderēšanas darbi sākti secīgi atkarībā no ielas stāvokļa, jo dažas ielas ir sausākas, kamēr citas vēl mitras. M. Lagzdiņš skaidro: “Greiderēšanai jāizvēlas atbilstošais brīdis, citādi darbam nav lietderības. Sāksim ar Jaunsaimnieku ielu Pārventā, tad greiderēsim ielas Putnudārzā.” Virskārta uzbērta Lidoņu ielā Putnudārzā, Graudu ielā, salabota izskalotā ielas nomale Ēdoles ielā 22, sakārtots Meža un Jāņkalnu kapu galvenais ceļš, kā arī Lieģu ceļš Īvandē.
Kuldīgā grantēto ielu kļūst arvien mazāk – lielākai daļai segums nomainīts pret dubulto virsmu, un tās nav jāgreiderē.
Jau šobrīd tiek apzināti kalcija hlorīda, jeb pretputēšanas materiāla tirgus piedāvājumi, lai savlaicīgi varētu apstrādāt grantētos ceļus, tiklīdz laikapstākļi to ļaus. Kuldīgā grantēto ielu kopgarums ir 17 kilometri. Ar pretputes materiālu tiek kaisīti ap 10 kilometru. Ielas, kuras kaisīt, tiek noteiktas, izvērtējot satiksmes intensitāti.